Program Jemného Zrození kombinuje přístupy mnoha proslulých a uznávaných odborníků na porody současnosti i minulosti – a to je pro vás při přípravě na porod ohromná přednost. Zasloužíte si zvláštní péči na vaší radostné a jedinečné cestě plné pozitivních očekávání a sebedůvěry.

U Hypnoporodu neprobíhá žádná hypnóza pomocí hypnotizéra. Techniky Hypnoporodu vám mohou pomoci uvolnit napětí a strach z tohoto jedinečného zážitku. Pro Hypnoporod nejsou žádná stanovená pravidla, protože každý jedinec má jinou představu o svém porodu a vy máte mou podporu při jakékoliv cestě, kterou si zvolíte.

Na kurzech Jemného Zrození se dozvíte, jak porodit své dítě dle svých představ, v souladu s vaším přesvědčením za pomocí hypnoporodních technik. Ukážeme si ponoření do stavu hluboké relaxace, vysvětlíme si, jak důležité jsou pozitivní afirmace a vizualizace pro hladký průběh bez lékařských zásahů. Naučím vás pracovat s vašimi strachy a pomohu vám splnit si vaše přání, tak abyste se na základě svých instinktů rozhodli vždy ve prospěch vás i vašeho miminka.

Díky technikám Hypnorodu se může změnit váš přístup k těhotenství a porodu. Rozhodně netvrdím, že porod po kurzu nebolí, ale pevně věřím, že spousta žen prožilo kratší a příjemnější porod, vzniklo pevnější propojení mezi novopečenou matkou a dítětem (miminka jsou také klidnější a lépe vnímají), nebylo potřeba takové množství léků a lékařských zásahů (například nástřih hráze). Tyto techniky lze využít i při císařském řezu a lze je aplikovat naprosto kdekoliv. Důležitou stránkou je i doprovod – ve většině příkladů otec, který si nemusí pouze nechávat drtit svou dlaň a naopak rozumí tomu, co jeho žena prožívá, chápe svou podstatu u porodu a umí poté asertivně komunikovat s lékařským personálem. I pro něj je poté sžívání s miminkem snazší a tvoří se lepší vazba ve vztahu.

Za porod jste zodpovědná hlavně vy a já si moc přeji, aby ženy při porodu neztrácely své instinkty, svou sebedůvěru a důvěru ve své tělo a své miminko.

Kromě hypnoporodních technik se dozvíte také zajímavé informace k peri a prenatální psychologii, péči o své tělo. Porodem ale vaše cesta nekončí, povíme si také o spokojeně prožitém šestinedělí a kojení.